WinRAR v6.01 Final

 WinRAR v6.01 Final

Winrar dosya sıkıştırma programıdır. Dosya sıkıştırma konusunda oldukça popüler olan winrar RAR, ZIP, 7ZIP, GZIP, TAR vb. bir çok dosyayı açabilmektedir. Dosyaları rar ya da zip formatında sıkıştırabilmektedir. Winrar, hızlı ve güvenilir sıkıştırması, şifreleme tekniği, bozuk arşiv test ve onarma gibi pek çok özellik sunmaktadır. Günlük hayatta sıkça kullandığımz programların başında gelen winrar ile dosyalarınızı sıkıştırabilir, zip, rar, 7zip vb. sıkıştırılmış dosyaları açabilir, kendi kendine açılabilen arşivler oluşturabilir (exe uzantılı), önemli olarak gördüğünüz dosyaları arşivlerken şifreleyebilirsiniz (şifreyi unutmayın).

Kurulum aşamasında dosya ilişkilendirme ekranını görekcesiniz. Winrar; rar, zip, iso gibi dosyaları açabilsin gibi. Özellikle sürekli olarak oyun ya da işletim sistemi indiriyorsanız iso dosyalarının içeriğini winrar ile görebilir veya iso dosyasını klasöre çıkarabilirsiniz. O nedenle özellikle işletim sistemleri iso olarak paylaşılır ve iso dosyası bu şekilde açılırsa boot özelliği bozulur. Winrar ile işletim sistemlerini açmamaya özen göstermeniz yararınıza olacaktır. Yine oyunların daemon tools ya da benzeri sanal sürücü programları ile kurulması önerilir.

Winrar programının Türkçe dil desteği bulunur. Alt kısımdan Türkçe dil destekli olan sürümü indirebilirsiniz. Güncel winrar programını kullanmanız önerilir.

Özellikler
– 32 ve 64 bit sistemler ile uyumlu
– Çoklu dil desteği
– .rar ve .zip formatlarında sıkıştırma seçeneği
– SFX yani kendini açabilen exe uzantılı arşivler oluşturabilme
– Part veya tek dosya şeklinde sıkıştırma seçeneği
– Sıkıştırmaların şiddetini ayarlayabilme
– Rar ve zip arşivleri için tam destek
– CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, XZ, Z uzantılı dosyaları açabilir
– AES-256 şifreleme metodu ile şifreli arşivler oluşturabilme (şifreyi unutmayın)
– Hasar görmüş arşiv dosyalarını kurtarabilir (kurtarma kaydı olmalıdır aksi halde yine kurtarır ancak kurtarma kaydı olmaması nedeni ile çıkan dosya bozuktur. Örneğin bu video ise belirli bölümler çalışmaz)
– Komut satırı arayüzü
– Özelleştirilebilir windows sağ tık menüsü seçenekleri
– Dosya isimleri için unicode desteği
– Dosya şifreleme, arşiv açıklaması, hata günlüğü, kurtarma kaydı gibi seçenekler
– vb. özellikler

Uyumlu Sistemler
Windows xp, vista, windows 7, windows 8, windows 8.1, windows 10 ve windows server sistemleri ile uyumludur.

NOT
1 – Winrarı hangi dilde kullanmak istiyorsanız lütfen o dilde olanı indirin. (Almanca olanı indirip bu Türkçe değil demeyin)
2 – Dosyayı indirin (Tarayıcı üzerinden yapılan indirmelerde filehost sitelerinde yer alan reklamlar nedeni ile zararlı uyarısı verebilmektedir. Zira filehost siteleri üzerinde yer alan reklamlar pek masum değildir. Bu nedenle filehostların indirme sayfaları bir nevi tarayıcıların kara listesinde yer almaktadır. Bu soruna maruz kalmamak için ilgili uyarıyı bu dosyayı indirirken görmezden gelin ya da jdownloader gibi bir program kullanın) Bu konuyu için lütfen şu konuyu okuyunuz;
3 – Dosya türü .exe formatındadır. Dosyaya çift tıklayın Extract (Ayıkla) butonuna basın (klasöre çıkarıyor olacaksınız)
4 – Klasör içerisinde 32-64 bit kurulum dosyaları + kurulum metni + key dosyası + keygen bulacaksınız.

Rar Şifre / Rar Pass : www.warezturkey.net

Related post

4 Comments

  • Winrar full ve ve güncel sürüm için teşekkürler. Her daim sorunsuz paylaşım.

  • benim vazgeçilmezlerim arasındadır winrar…teşekkür ederim

  • Çok teşekkürler. Ellerinize sağlık.

  • 2009 DAN BU YANA KULLANIRIM SUPREMACY’E ÖZEL TEŞEKKÜRLER

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir